Name
|
Bands
|
Born on
|
Died on
|
6051
|
Markku Uula Aleksi Laiho Alexi Wildchild, Alexi Laiho |
Kylähullut Bodom After Midnight The Local Band Thy Serpent Impaled Nazarene Sinergy Children Of Bodom Hypocrisy Dark Tranquillity Stoner Kings Godsplague Rytmihäiriö Raskasta Joulua Marty Friedman Saattue Pain Griffin Warmen Death Angel Norther To/Die/For Annihilator |
08.04.1979 |
29.12.2020 |
6052
|
Patrick L. Crawford Pat Crawford, Patrick Crawford |
Tomes Serpents Of Dawn Nite |
09.04.1979 |
|
6053
|
Simon McBride |
Sweet Savage Deep Purple |
09.04.1979 |
|
6054
|
Shant Hagopian |
Nu.Clear.Dawn Semantic Saturation |
10.04.1979 |
|
6055
|
Kristoffer Oustad |
V:28 |
11.04.1979 |
|
6056
|
Mauro Mancinelli Ulag |
Slaves Scala Mercalli Infernal Angels |
12.04.1979 |
|
6057
|
Philipp Frick |
Spirit Of The Future Sun |
12.04.1979 |
|
6058
|
Filip Dupont Lykormas, Lykaios |
Lhaäd Rituals Of The Dead Hand Entartung Hemelbestormer Gorath Theudho Saille |
13.04.1979 |
|
6059
|
Frédéric Carcelle |
Veil Of Mist |
14.04.1979 |
|
6060
|
Martin Mendelssohn Melancholic Master, Martin Meyer Mendelssohn Sparvath, Sparvath, Martin Meyer Sparvath |
Altar Of Oblivion Victimizer Vestal Claret |
14.04.1979 |
|
6061
|
Pete Raatikainen |
Fragile Hollow Barathrum Rapture |
14.04.1979 |
|
6062
|
Jens Eggersmann |
Eastwestphalian Scum Division |
15.04.1979 |
|
6063
|
Lari Kuitunen |
Vanguard |
15.04.1979 |
|
6064
|
Maciej "Maxx" Koczorowski |
Chainsaw Faust [POL] |
15.04.1979 |
|
6065
|
César Passos César Covero |
Endrah Nervochaos |
16.04.1979 |
|
6066
|
Jeroen Martin Pomper Jeunis |
Absorbed God Dethroned |
16.04.1979 |
|
6067
|
Hanne Hukkelberg |
Funeral |
17.04.1979 |
|
6068
|
Jonathan Rushforth |
Debridement Omnipotent Hysteria Hellbastard Oblivionized Infected Disarray Detrimentum The Rotted |
19.04.1979 |
|
6069
|
Kenneth Kapstad |
God Seed Thorns Goat The Head Motorpsycho Monolithic Animal Alpha Khonsu Ihsahn |
20.04.1979 |
|
6070
|
Luke Cook |
Killrazer Mortal Sin |
20.04.1979 |
|
6071
|
Alessandro Del Vecchio |
Russell/Guns SoleDriver Enemy Eyes Fury N Grace Poison Rose Faithsedge Verde Lauro Eleventh Hour The Big Deal The Grandmaster Chalice Of Sin Sunstorm Archon Angel Level 10 Voodoo Circle Eden's Curse Edge Of Forever Silent Force Vanden Plas Demons Down Ginevra Gianluca Ferro Robledo Brother Against Brother Strings 24 Ronnie Romero Between Worlds Robin McAuley Spirits Of Fire Resurrection Kings Bonfire Chris Caffery Jorn Dragon's Cave Revolution Saints Twilight Aura Wine Spirit Dragonsclaw Aeternal Seprium LionSoul Screaming Shadows Iconic Scream Maker Bastian Rec/All Virtual Symmetry Nasson Vivaldi Metal Project CETI Dream Child Empires Of Eden Place Vendome Wolfpakk Secret Sphere Odyssea Rain Nanowar Of Steel Lalu Star One |
21.04.1979 |
|
6072
|
Andreas Wildi |
Felony |
21.04.1979 |
|
6073
|
Giuseppe Platto |
Angelize |
21.04.1979 |
|
6074
|
Jérôme Blandino |
Morgue (FRA) |
21.04.1979 |
|
6075
|
Daniele Logoluso |
Timesword |
22.04.1979 |
|
6076
|
Vidar Helseth |
Blood Red Throne |
22.04.1979 |
|
6077
|
Lauri Ylönen |
The Rasmus Apocalyptica |
23.04.1979 |
|
6078
|
Matteo Mazzotti Blanka |
Cripple Bastards |
24.04.1979 |
|
6079
|
Fredrik Hedström |
Persuader |
25.04.1979 |
|
6080
|
Leandro Pimenta Makiavel |
Coldblood |
25.04.1979 |
|
6081
|
Ian Samuel Totman Akimo, Sam Totman, Heimdall |
Demoniac Power Quest DragonForce New Horizon Bulletbelt Babymetal |
26.04.1979 |
|
6082
|
Janne Viljami Wirman Janne Warman |
Warmen Kotipelto Children Of Bodom Masterplan Corruption Inc. Hevisaurus Ari Koivunen |
26.04.1979 |
|
6083
|
Melissa Ferlaak Koch |
Plague Of Stars Echoterra Aesma Daeva Visions Of Atlantis My Eternal Adyta Stardust Reverie Aftertime Beto Vázquez Infinity |
26.04.1979 |
|
6084
|
Francesco Bucci |
Oceana ScreaMachine Stormlord Savers |
27.04.1979 |
|
6085
|
Koen Romeijn Koen Vuurdichter |
Scenario II Engorge (NED) Apophys Disquiet Heidevolk Cardamon Detonation Algol TDW Grimfaith |
27.04.1979 |
|
6086
|
Alexandre de Orio |
Claustrofobia |
28.04.1979 |
|
6087
|
Christian Mayer |
Temptamentum |
30.04.1979 |
|
6088
|
Óscar Besteiro |
Barbarian Prophecies |
30.04.1979 |
|
6089
|
Clayton James Ruby Clay Ruby |
Wormsblood Jex Thoth |
01.05.1979 |
|
6090
|
Jonathan Alejandro Perez |
Trail Of Tears Sirenia Green Carnation Carpathian Forest Tristania |
01.05.1979 |
|
6091
|
Olivier Bogaert |
Ithilien |
01.05.1979 |
|
6092
|
Andrea "Andy" Martongelli |
Fear Of Fours Arthemis Andy Martongelli Ellefson-Soto Power Quest Altitudes & Attitude Kobra And The Lotus Azrael (ESP) Winter's Edge Astralium Painters Of Ether Vivaldi Metal Project David Ellefson Michael Angelo Batio White Skull |
02.05.1979 |
|
6093
|
Damien Capolongo |
Lonewolf |
02.05.1979 |
|
6094
|
Federico Ria |
Eddy Antonini Skylark |
03.05.1979 |
|
6095
|
Miguel Fernández Marcos |
Nörthwind Vendaval |
03.05.1979 |
|
6096
|
Davide La Rosa |
Daedalus |
04.05.1979 |
|
6097
|
Hans Bijland |
Violent Demise Dauthuz |
04.05.1979 |
|
6098
|
Paolo Marani Nothingness |
Darkend |
04.05.1979 |
|
6099
|
Einar Thorberg Guðmundsson Eldur |
Katla. Den Saakaldte Curse Potentiam Fortíð Grá |
05.05.1979 |
|
6100
|
Edgars Krūmiņš Edgars Krumins, Mazais, Kaladun |
Heresiarh Skyforger Protean |
06.05.1979 |
|