Name
|
Bands
|
Born on
|
Died on
|
851
|
Dave Crown |
Heavenfall |
24.07.1989 |
|
852
|
Jens Faber |
Malefistum Exos Legions Of The Night Dawn Of Destiny Ani Lo. Projekt |
24.07.1979 |
|
853
|
Christian Andersen (II) Chris Rostoff, Chrissy Caution |
Steel Inferno |
24.07.1996 |
|
854
|
Guilherme Hellthrasher |
Wardeath |
24.07.1989 |
|
855
|
George Feitosa |
Tchandala |
24.07.1993 |
|
856
|
Joel Stroetzel |
Aftershock Killswitch Engage Times Of Grace |
24.07.1980 |
|
857
|
Carl-Michael Eide Czral, Aggressor, Exhurtum, Calle Eide, Rutger Konto Eide |
Endwarfment Infernö Cadaver Ved Buens Ende Virus Dødheimsgard Aura Noir Satyricon Ulver I Left The Planet Dimmu Borgir Fleurety Darkthrone |
24.07.1974 |
|
858
|
Brian Gibson |
Lightning Bolt |
25.07.1975 |
|
859
|
Niels Quiais |
Liquid Flesh Nightmare |
25.07.1997 |
|
860
|
Thab Picard |
Chaosweaver |
25.07.1976 |
|
861
|
Trevor Peres |
Catastrophic Meathook Seed Obituary Holy Moses |
25.07.1969 |
|
862
|
Serghey Babici |
Infected Rain |
25.07.1989 |
|
863
|
Henning Pauly |
Chain Frameshift |
25.07.1975 |
|
864
|
Ruben Schwarz Waruhr |
Pighead |
25.07.1997 |
|
865
|
Gabriel Alcón Gonzalvo Falke |
Lux Divina Foscor |
25.07.1978 |
|
866
|
Christopher L. Djuricic |
|
25.07.1970 |
|
867
|
Fredrik Widigs |
Repulsive Dissection Overtorture Kadaverdisciplin Nordjevel The Ugly Angrepp Demonical MP5K Vomitous Bodysnatch Soils Of Fate Deuteronomy Evil Wrath Astrophobos Stone Division Enshine Rage Nucléaire Desultor Kaoteon Kraanium Entrails Hyperborean Flesh Throne Propagator Thousand Year War Marduk Angra Demana |
25.07.1988 |
|
868
|
Daniel Lloyd Davey Dani Filth |
Devilment Cradle Of Filth Karmaflow Motionless In White Eastern Front Bring Me The Horizon Sarah Jezebel Deva Tank The 69 Eyes |
25.07.1973 |
|
869
|
Emrick Lunde Vanir |
Styggmyr |
25.07.1977 |
|
870
|
Jon Crosby |
VAST |
25.07.1976 |
|
871
|
Morgan Berthet |
Frontal Eyeless (FRA) Kadinja ETHS Dyslesia Myrath Stéphan Forté Klone |
25.07.1985 |
|
872
|
Manuel "Manny" Charlton |
Sacramento (ESP) |
25.07.1941 |
|
873
|
Alessandro Jacobi Jakob, AJ Simons, Simmi Wild |
Trioxia Moonlight Haze Burning Black Elvenking Painters Of Ether Vivaldi Metal Project Kalidia |
25.07.1984 |
|
874
|
SophiaX |
Dakrya |
25.07.1984 |
|
875
|
Håvard Ellefsen Mortiis |
Mortiis Emperor Vond Cintecele Diavolui Fata Morgana Scum |
25.07.1975 |
|
876
|
Mattias Johansson Goat Hammer, Panzer, Vánagandr |
Nidhöggr Under Attack Karnivore |
25.07.1979 |
|
877
|
Cassie Monkerud Cassie Dallas |
Antonamasia |
25.07.1987 |
|
878
|
Thomas Huschka |
I The Unlord Deadlock |
25.07.1980 |
|
879
|
Alessio Pacifici Pacio |
Buffalo Grillz Devangelic |
25.07.1976 |
|
880
|
Hans Fyrste |
Svarttjern Ragnarok |
25.07.1986 |
|
881
|
Scott Naylor Xjort |
Heathen Deity Workshed Reign Of Erebus Forneus Iron Void |
25.07.1987 |
|
882
|
Jarno Anttila Onraj 9mm |
Belial Impaled Nazarene |
25.07.1973 |
|
883
|
Greg Monce |
Suntorn |
25.07.1989 |
|
884
|
Guilherme "Gui" Calegari |
Hunger Venomous |
25.07.1983 |
|
885
|
Thurston Joseph Moore Mirror |
Swans Twilight Chelsea Light Moving Sonic Youth Dim Stars Thurston Moore Krieg |
25.07.1958 |
|
886
|
Tommie Mike Christer Helgesson Snowy Shaw |
Mad Architect Illwill Denner / Shermann Social Disorder Snowy Shaw Notre Dame Memento Mori Cans Mercyful Fate King Diamond Dream Evil Six Foot Six Darkflow Peterson Eyes Of Noctum Dark Embrace The CNK Dimmu Borgir Ralf Scheepers Sabaton Nightrage TooEvil Horrorgraphy Apoxiomen Thy Soulless Empire The Blessing Way Melissa Steignyr The Outsider Critical Solution The Chronomaster Project Azoria Johan Kihlberg's Impera Angerot CyHra The Experiment No.Q Opera Diabolicus Raubtier Sorrows Path Beto Vázquez Infinity Hellfueled Falconer Theatres Des Vampires Elvenking Therion |
25.07.1968 |
|
887
|
Marco Palazzi |
Sailing To Nowhere Kaledon |
25.07.1982 |
|
888
|
Miguel Negrón |
Manacle |
25.07.1983 |
|
889
|
Boy Venkhateswehra |
Hayagriva |
25.07.1977 |
|
890
|
William Bloemen |
Cathubodua |
25.07.1979 |
|
891
|
David John |
Eye Of Fenris |
25.07.1985 |
|
892
|
Mark Clarke |
Mountain Uriah Heep Rainbow |
25.07.1950 |
|
893
|
Matt Bissonette |
Under-Radio David Lee Roth Joe Satriani Yellow Matter Custard Shadrane Lita Ford Ringo Starr Mistheria Jason Becker |
25.07.1961 |
|
894
|
Jonas Tor Skinny Kangur Skinny Disco, Skin - Justice |
The Heard Deathstars SadDolls Netherbird |
25.07.1979 |
|
895
|
Drew Rizzo |
Midnite Hellion |
25.07.1984 |
|
896
|
Joris Nijenhuis Blastmaster |
DrDoom Elexorien Leaves' Eyes Atrocity Beenkerver Ûngrûn Plaagdrager Brocelian Bloodred Akoma Verwoed The Secret |
25.07.1985 |
|
897
|
Gary Cherone |
Extreme Van Halen |
26.07.1961 |
|
898
|
Aaron Worboys Lord Azgard |
Bane Of Isildur Bastardizer Sorathian Dawn |
26.07.1979 |
|
899
|
Alex Newton Alexa Carver, Cryvas, Nymphon, Hadrian Ironside |
Wake Of Sirens A Feast For Lampreys Dzö-nga |
26.07.1990 |
|
900
|
Jef Stuart Whitehead Wrest |
Martröð Von Goat Twilight Lurker Of Chalice Krieg Leviathan Hate Meditation Nachtmystium Chrome Waves Today Is The Day Sunn O))) |
26.07.1969 |
|